امروز
پنجشنبه
مرداد 1401
27
قمری:20 محرم 1444

میلادی:18 اوت 2022
 
تاریخ : شنبه 23 دي 1396     |     کد : 150

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد:

داشته‌های فرهنگی تبریز برجسته‌ترین نقطه قوت تبریز 2018 است

شهریارنیوز: عضو شورای اسلامی شهر تبریز در جمع هنرمندان عرصه موسیقی تبریز گفت: داشته های فرهنگی تبریز برجسته ترین نقطه قوت تبریز 2018 است.

فریدون بابایی اقدم در دیدار فعالان عرصه هنر موسیقی تبریز با اشاره به قرار گرفتن در روزهایی که تبریز، پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی است تاکید کرد: برجسته ترین چیزی که تبریز برای عرضه به میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی دارد، داشته های فرهنگی و هنری ما خصوصاً هنرهای اصیلی چون موسیقی است.

وی با اشاره به این که شعار هر شهروند یک میزبان افزود: هنرمندان تبریز در این میان به دلیل جایگاه و توانمندی هایشان، قطعاً میزبانان اصلی رویداد تبریز ۲۰۱۸ هستند و با همتی که در شما عزیزان در طی سالیان شاهد بودیم و امروز هم شاهد بخش کوچکی از آن در ارایه موسیقی فاخر آذربایجانی هستیم، مطمئناً گردشگرانی به تبریز سفر خواهند کرد، بیش ترین بخش از خاطرات خود را از زیبایی و حلاوت موسیقی آذربایجانی و اصیل ما خواهند داشت.
وی افزود: تلاش برای تقویت و حمایت های ریشه های فرهنگی و هنری تبریز، وظیفه همه مسئولین است و شورای اسلامی شهر تبریز نیز با آغوش باز پذیرای پیشنهادات و دیدگاه های اهالی فرهنگ و هنر تبریز در جهت بهبود نقش آفرینی مجموعه شهرداری در این خصوص است.
بابایی در انتهای سخنانش ضمن تقدیر از حضور و فعالیت مجدانه اهالی موسیقی تبریز برای تعالی نام این شهر، از تلاش های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در حمایت از موسیقی فاخر و دیگر هنرها تجلیل کرد.
در بخش دیگری از این نشست برخی از فعالان عرصه موسیقی تبریز به بیان نظرات و ارایه پیشنهادات پرداختند.
لازم به ذکر است در آیین معرفی گروه های موسیقی تبریز ۲۰۱۸، چندین گروه نونهال و نوجوان جهت ارایه آثار فاخر موسیقایی و همچنین برگزاری کنسرت ها و همایش های موسیقی در طول رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸ به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز معرفی شدند.

 


PDF چاپ چاپ