امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : يکشنبه 13 دي 1394     |     کد : 9

دکتر اسماعیل چمنی: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی فرصتی تاریخی برای معرفی تبریز است

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 فرصت تاریخی و طلایی برای توسعه زیرساخت های گردشگری است .رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 فرصت تاریخی و طلایی برای توسعه زیرساخت های گردشگری است .

به گزارش سایت شورای شهر تبریز دکتر اسماعیل چمنی در خصوص انتخاب تبریز در نهمین اجلاس کارشناسان ارشد و وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: این فرصت تاریخی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در شهر تبریز است . دکتر اسماعیل چمنی ضمن تقدیر از فعالیت های انجام یافته در سالهای اخیر توسط شهرداری تبریز گفت: همه باید این فرصت تاریخی را قدر بدانیم و با برنامه ریزی دقیق و هم دلی نسبت به توسعه زیرساخت ها برای معرفی شهر تبریز استفاده کنیم .

وی به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی شهر تبریز اشاره نمود و افزود: شهری با بزرگترین بازار مسقف جهان، شعرای بنام و علمای بزرگ و صدها آثار باستانی و تاریخی ظرفیتی عظیم برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در اختیار ما گذاشته است .

چمنی با تاکید بر اینکه برای سال 2018 از هم اکنون کمیته های تخصصی تشکیل شود اظهار داشت: در این کمیسیون ها باید موانع و نواقص شناسایی و برای حل آنها راهکار پیدا شود .

وی به مشکل هتل و اقامتگاه در شهر اشاره نمود و افزود: برای توسعه زیرساخت ها بی گمان نیاز به جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی داریم و با بسته های تشویقی نسبت به جذب آنها باید اقدام کنیم .

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر تبریز استفاده از ظرفیت گروه های مردم نهاد در آموزش فرهنگ شهروندی را مفید دانست و تاکید کرد: به نظر میرسد به دلیل فاصله کمی که تا سال 2018 داریم از تمام ظرفیت ها برای ارتقا فرهنگ شهروندی در تمام حوزه ها باید استفاده کنیم و سازمان های مردم نهاد به دلیل نفوذی که در بین توده های مردم دارند می توانند همراه شهرداری در این مسیر باشند .

وی به تدوین سند جامع برای توسعه گردشگری شهر تبریز اشاره کرد و ابراز داشت: باید ببینیم امروز کجا هستیم و می خواهیم به کجا برسیم،  باید برای هر روز برنامه داشته باشم تا در سال 2018 بر اساس تمام استاندارد های گردشگری شهر را به تمام جهان علی الخصوص جهان اسلام معرفی نماییم .

این عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: در رسانه های داخلی و بین المللی باید نسبت به معرفی شهر تبریز اقدامات لازم را به کار ببندیم تا بیش از پیش شهر را به جهان معرفی کرده باشیم .


اداره کل روابط عمومی