امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : دوشنبه 3 خرداد 1395     |     کد : 88

شهردار تبریز در جمع ساکنان محله حکم‌آباد تاکید کرد؛ مسئولیت‌پذیری عموم شهروندان در میزبانی برنامه‌های «گردشگری 2018»

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که در پیگیری اهداف گردشگری 2018 باید در شان یک پایتخت، وارد حوزه توسعه شهر شویم، گفت: این امر جز با مسئولیت‌پذیری عموم شهروندان در بحث میزبانی میسر نخواهد شد.

 شهردار تبریز با تاکید بر این‌که در پیگیری اهداف گردشگری 2018 باید در شان یک پایتخت، وارد حوزه توسعه شهر شویم، گفت: این امر جز با مسئولیت‌پذیری عموم شهروندان در بحث میزبانی میسر نخواهد شد.

دکتر صادق نجفی در جشن نیمه شعبان مسجد حکم‌آباد تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: خادمان شما مردم در شهرداری تبریز، در تلاش‌اند تا توسعه اساسی شهر را مهیای برنامه‌های میزبانی گردشگری 2018 کنند.

وی متذکر شد: به شخصه از موقعیت فعلی شهر رضایت ندارم؛ این موضوع، به خصوص در ارتباط با وضعیت آسفالت، به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسبت، نیازمند اصلاح و تقویت است.

شهردار تبریز با بیان این‌که مطالبات شهر زیاد بوده و امکانات نیز محدود است، خاطرنشان کرد: تبریز در طول تاریخ 19 بار بر اثر زلزله‌های ویرانگر با خاک یکسان شده و هر بار، با همت مردمانش، مجدد آباد شده است؛ ما نیز از نسل همان مردمان با غیرتیم و می‌توانیم شهر را به سمت آبادانی و زیبایی پیش ببریم.

دکتر نجفی ساکنان محله حکم‌آباد را شهروندانی ریشه‌دار و بافرهنگ خواند و افزود: تبریز، شهر عالمان، مجاهدان و سرداران شهید است و در این میان، شهروندان حکم آباد از ریشه های هویتی و فرهنگی این شهر به شمار می رود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های شهرداری در موضوع فضای سبز گفت: در برنامه اجرایی سال جاری، طرح توسعه 150 هکتاری عون‌بن‌علی، درختکاری 450 هکتاری در مجموعه‌ ارپادره‌سی، پروژه پارک بزرگ تبریز و انبوه‌کاری 800 هکتاری مجموعه عباس میرزا، نقش اساسی در تحول فضای سبز شهر خواهد داشت.

شهردار تبریز با بیان این‌که در 10 سال گذشته حدود 218 میلیارد صرف قطار شهری تبریز شده است، اضافه کرد: این در صورتی است که تنها در دو سال اخیر، 530 میلیارد تومان به این پروژه تزریق شده است؛ مقایسه این مبالغ، نشان‌دهنده اهتمام ویژه شهرداری تبریز به توسعه و آبادانی شهر است.

دکتر نجفی با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در محدوده غرب تبریز، گفت: فردا –سوم خرداد- همزمان با حماسه آزادسازی خرمشهر عزیز، شاهد افتتاح پروژه مهم تقاطع غیرهمسطح آخونی خواهیم؛ همچنین در کنار این پروژه، ورزشگاه 5 هزار نفری مجموعه فرهنگی الغدیر به زودی، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: پروژه‌ عظیم میدان آذربایجان با سرمایه‌گذاری 70 میلیارد تومان، از اقدامات تاریخی شهرداری تبریز است که بخشی از محدوده داخلی آن، شهریورماه بازگشایی خواهد شد.

شهردار تبریز با بیان این‌که محدوده پارک بزرگ تبریز از سال 1342 به عنوان فضای سبز تعریف شده است، اضافه کرد: متاسفانه علی‌رغم این، کشاورزان سال‌ها در این محدوده بلاتکلیف بوده‌اند و شهرداری نیز برخی قطعات آن را چند بار تملک کرده است.

دکتر نجفی گفت: با این حال، عملیات اجرایی این پارک،  در هفته‌های اخیر با مشارکت سرمایه‌گذاری به ارزش یک هزار میلیارد تومان، در فضایی به وسعت 145 هکتار، آغاز شده و در قالب پارکی زیبا و مدرن، تا 36 ماه دیگر تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی افزود: با در نظر داشتن مجموعه اقدامات، به زودی شاهد تحول اساسی غرب تبریز خواهیم بود که تاثیرات ارزنده آن، قطعاً در خدمت شهروندان حکم‌آبادی نیز خواهد بود.

شهردار تبریز در ادامه با بیان این‌که متاسفانه، برخی‌ها علاقه‌ای به توسعه تبریز ندارند، خاطرنشان کرد: باید همبستگی و وحدت بیشتری در توسعه شهر داشته باشیم.

دکتر نجفی تاکید کرد: قطعاً اشکالات زیادی در کارمان هست اما در هر حال، نیت‌ و تلاش‌مان، توسعه شهر را هدف قرار داده است.اداره کل روابط عمومی