امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395     |     کد : 85

شهردار تبریز عنوان کرد؛ چشم‌انداز «تبریز 2018» فرصت طلایی توسعه استان / اجرای پروژه‌های عمرانی، با نهایت کیفیت، دقت و سرعت

شهردار تبریز انتخاب تبریز به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی» را فرصتی طلایی در راستای اهداف توسعه استان توصیف کرد.

 شهردار تبریز انتخاب تبریز به عنوان «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی» را فرصتی طلایی در راستای اهداف توسعه استان توصیف کرد.
 دکتر صادق نجفی، در همایش روز شوراها در سالن اجتماعات استانداری آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب اظهار داشت: تاثیرگذاری کلان‌شهر تبریز در روند توسعه استان  موجب شده، تحولات عمرانی این شهر، همواره در ارتباط مستقیم با استان مطرح شود؛ از این رو، چشم‌انداز «گردشگری2018»، قطعا فرصتی ارزشمند برای آبادانی و پیشرفت شهرستان‌های مختلف استان است.
دکتر نجفی با بیان این‌که ساختار سنتی شهرداری‌ها، نیازمند اصلاح و بازنگری است، مدیریت واحد شهری را تنها الگوی ایده‌آل اداره شهرها خواند و افزود: خرسندیم که در نبود قانونی که این الگوی مدیریتی را الزام‌آور کند، موفق شده ایم که رویکردهای عمرانی و اجتماعی شهر را با همراهی، هماهنگی و همدلی مجموعه مدیریت استان به خوبی پیش ببریم.
نماینده شهرداران کشورمان با اظهار تاسف از این‌که در سال‌های اخیر، حدود 40 درصد از درآمد کلان‌شهرهای کشور، با طرح‌های مختلف نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از میان رفته است، اظهار امیدواری کرد، مجلس دهم با اولویت‌ قرار دادن نیازهای شهری، به تقویت درآمد شهرداری ها کمک کند.
وی همچنین به نقش مهم شورای اسلامی شهر در حمایت از رویکردهای تحول‌آفرین اشاره و خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات مبتلابه‌ کلان‌شرها، شهرداری تبریز، برنامه‌های کلان عمرانی را با نهایت کیفیت، دقت و سرعت، پیش می‌بَرد؛ که این دستاورد، قطعاً بدون هدایت، حمایت و نظارت شورای اسلامی شهر قابل تصور نیست.
دکتر نجفی، با بیان این که شورای اسلامی شهر تبریز، با تصویب لوایح و طرح‌های اثرگذار، پشتیبان برنامه‌های خدمتگزاری است، تاکید کرد: شورا، رکن اساسی مردم‌سالاری دینی است که جایگاه اصیل آن همواره باید محفوظ بماند.
وی متذکر شد: مصمم به سالم‌سازی محیط اداری و فضای خدمتگزاری هستیم، اما معتقدیم که برخورد قاطع با متخلف باید توام با حمایت از افراد پاکدست و تلاشگر، مورد توجه قرار گیرد.
شهردار تبریز اظهار داشت: شهرداری تبریز ماهانه حدود 36 میلیارد تومان به کارکنان خود حقوق می‌پردازد، با این حال، این امر، مانعی در اجرای باکیفیت پروژه‌های عمرانی نبوده است.
دکتر نجفی با اشاره به اشتغال روزانه 3200 نفر در پروژه‌های عمران شهری گفت:  این امر، به گفته مسئولان امور کار و امور اجتماعی، نقش تعیین‌کننده در کاهش نرخ بیکاری شهر داشته است.


اداره کل روابط عمومی