امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : دوشنبه 2 فروردين 1395     |     کد : 62

شهردار تبریز در دیدار با معاون رییس جمهور عنوان کرد؛ تدوین چشم‌انداز توسعه شهر با اولویت حوزه گردشگری / آمادگی شهرداری تبریز برای احیای مجموعه ربع رشیدی

کتر نجفی با اشاره به عزم شهرداری تبریز در تقویت زیرساخت‌های گردشگری اظهار داشت: چشم‌انداز توسعه کلان‌شهر تبریز در بخش‌های مختلف عمرانی و اجتماعی، با توجه ویژه به حوزه گردشگری، تدوین و اجرا می‌شود.


 دکتر نجفی با اشاره به عزم شهرداری تبریز در تقویت زیرساخت‌های گردشگری اظهار داشت: چشم‌انداز توسعه کلان‌شهر تبریز در بخش‌های مختلف عمرانی و اجتماعی، با توجه ویژه به حوزه گردشگری، تدوین و اجرا می‌شود. 
 دکتر صادق نجفی شهردار تبریز در دیدار با معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، در خانه تاریخی حیدرزاده تبریز، تصریح کرد: شهرداری تبریز بخش مهمی از برنامه‌های عمرانی خود را معطوف حوزه گردشگری کرده است، در این راستا، احداث مرکز همایش‌های بین‌المللی شهر تبریز در شهرک خاوران، با طراحی ویژه و سالن‌های چندگانه به طور پرشتاب در حال اجرا بوده و چشم‌انداز مهمی در میزبانی همایش‌های ملی و بین‌المللی خواهد بود.

وی با اشاره به تملک و مرمت خانه های مختلف تاریخی توسط شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: هم‌اکنون خانه تاریخی نیکدل تبریز، با پیگیری‌های شهرداری تبریز به یکی از المان‌های زیبای شهر تبدیل شده است؛ همچنین خانه تاریخی کلکته‌چی نیز اخیراً توسط شهرداری تملک شده و عملیات مرمت و بازسازی آن ادامه دارد.
دکتر نجفی با بیان این‌که امسال برای نخستین بار است که بازار تاریخی تبریز، پذیرای گردشگران است،متذکر شد: بهره‌گیری از مزیت‌های ویژه بازار، نیازمند نگرش ملی برای حل کاستی‌های این مرکز است. 

وی با یادآور شدن جایگاه و پیشینه مجموعه ربع‌رشیدی و وضعیت نامطلوب امروزی آن، اضافه کرد: شهرداری تبریز بدون عهده‌دار شدن مسئولیت سامان‌دهی ربع رشیدی، نمی‌تواند تحول در این مجموعه تاریخی صورت دهد؛ بنابراین امیداوریم زمینه‌های واگذاری قانونی این مرکز تاریخی به شهرداری فراهم شود.
دکتر نجفی با اشاره به تاسیس مجهز‌ترین پایانه مسافربری شمال‌غرب کشور در تبریز گفت: معتقدیم برنامه‌های گردشگری، در وهله اول باید در ابعاد ملی تقویت شود؛ از این رو، این مرکز با بخش‌های متنوع جنبی، در خدمت اهداف گردشگری 2018 خواهد بود.
شهردار تبریز با تقدیر از مجموعه میراث فرهنگی در همراهی با رویکردهای گردشگری شهر، اظهار امیدواری کرد همدلی و هماهنگی مجموعه دستگاه‌های اجرایی با جلوه «اقدام و عمل» زمینه‌های توسعه برنامه‌‌های گردشگری 2018 را فراهم آورد. 
وی تصریح کرد: در این راستا، با حمایت شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت استان، بسته‌های حمایت از رویکردهای سرمایه‌گذاری به خصوص در توسعه هتل‌ها و مراکز گردشگری پیش‌بینی شده است.


اداره کل روابط عمومی