امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : يکشنبه 13 دي 1394     |     کد : 6

در نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی در نیجر: تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 برگزیده شد

در نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی، شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.در نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای اسلامی، شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 انتخاب شد .

به گزارش شهریار به نقل از سایت رسمی organization of islamic cooperation ، نهمین اجلاس وزیران گردشگری اعضای سازمان همکاری های اسلامی، با حضور رییس جمهور کشور نیجر، وزیران گردشگری و کارشناسان ارشد گردشگری کشورهای اسلامی، در 23دسامبر سال 2015، دوم دی ماه جاری برگزار شد .

بنابراین گزارش، در این نشست، بر اهمیت نقش توریسم در پیشرفت اقتصادی کشورها تاکید گردید و اعضا در مورد تلاش های چشمگیر خود برای ارتقای این صنعت سخنرانی کردند .

لیاد امین مدنی، دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی، در سخنان خود، با اشاره به اهمیتت صنعت گردشگری در جهان، متذکر شد: در حال حاضر، گردشگری 9درصد شغل های جهان را  در اختیار خود گرفته است و کشورهای اسلامی در سال 2013، مجموعا حدود 150میلیون گردشگر را پذیرا شده اند .

در بخش دیگری از این کنفرانس، اعضا در مورد ایجاد یک پورتال اینترنتی جامع گردشگری، به اتفاق نظر رسیدند و همچنین، بر اجرای جشنواره‌های فرهنگی و گردشگری تاکید کردند .

در ادامه این جلسه، شهرهای مدینه منوره از عربستان و تبریز از ایران، به عنوان پایتخت های گردشگری اسلامی در سال های 2017 و 2018، برگزیده شدند . همچنین، برنامه های جشن انتخاب شهر قونیه ترکیه، به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2016، ارائه گردید .

نماینده کشورمان به همراه نماینده کشور مصر نیز در این کنفرانس، پیشنهاداتی در مورد برگزاری نمایشگاه گردشگری سال های 2017 و 2019، مطرح نمودند که با استقبال حاضرین مواجه شد . در انتهای جلسه، تمامی اعضا خواستار تلاش بیشتر کشورهای عضو سازمان همکاری‌های‌اسلامی  در جهت ارتقای سطح گردشگری اسلامی شدند .

علاقمندان می توانند در صورت تمایل به مطالعه متن اصلی خبر به زبان انگلیسی، از لینک زیر استفاده کنند :

http://www.oic-oci.org/oicv2/topic/?t_id=10757&t_ref=4233&lan=en


اداره کل روابط عمومی