امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : پنجشنبه 17 دي 1394     |     کد : 19

دکتر نجفی شهردار تبریز خبر داد؛ تعیین مشوق‌های ویژه ساخت‌و‌ساز تا موعد گردشگری 2018

شهردار تبریز، با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال2018، از ارایه بسته‌های مشوق گردشگری از سوی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: در دو سال باقی‌مانده تا این موعد، باید عمده برنامه‌ها در خدمت تقویت زیرساخت‌های گردشگری باشد .شهردار تبریز، با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال2018، از ارایه بسته‌های مشوق گردشگری از سوی شهرداری تبریز خبر داد و گفت: در دو سال باقی‌مانده تا این موعد، باید عمده برنامه‌ها در خدمت تقویت زیرساخت‌های گردشگری باشد .

شهردار تبریز افزود: توسعه گردشگری، یک موضوع مولد بوده و منابع ارزنده اقتصاد شهر است، این حوزه مهم موجب تقویت اقتصاد شهر شده و سایر حوزه‌ها و مباحث شهری را نیز بهبود خواهد بخشید .

وی با اشاره به جهت‌گیری برنامه‌های شهرداری متذکر شد: به همین منظور تعیین مشوق‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مد نظر شهرداری است، در این راستا، کلیه ساخت‌و سازها، به شرطی که در خدمت اهداف توسعه گردشگری تا سال 2018 باشند، معاف از هزینه‌های پروانه و عوارض خواهند بود .

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته، تغییر کاربری به مراکز اقامتی، در صورتی که تا موعد 2018 به نتیجه لازم برسد، رایگان خواهد بود .

شهردار تبریز نگاه جزیریه‌ای دستگاه‌های اجرایی را آفت پیگیری اهداف گردشگری 2018 خواند و افزود: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری، اگرچه اتفاق بسیار مبارکی است، اما هنوز گام اول محسوب می‌شود؛ آن‌چه مهم است، بهره‌گیری مناسب از این فرصت ایده‌آل است .

دکتر نجفی متذکر شد: این انتخاب، محصول همراهی و همدلی شهرداری و عموم دستگاه‌های مختلف اجرایی است و تحقق اهداف آن نیز، طبیعتاً این امر، نیازمند همت مشترک بین کلیه دستگاه‌های اجرایی، شهری و استانی است .


اداره کل روابط عمومی