امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 16 دي 1394     |     کد : 18

حجت الاسلام حمیدی در دومین جلسه کمیته آموزش کارگروه صیانت از حقوق شهروندی تاکید کرد: زمینه سازی برای ارتقاء فرهنگ اجتماعی، شهروندی تا سال2018

دومین جلسه کمیته آموزش کارگروه صیانت از حقوق شهروندی، با حضور معاون فرهنگی واجتماعی واعضای این کمیته به منظور بررسی ابزارهای آموزشی در راستای آموزش حقوق شهروندی و نحوه آموزش چهره به چهره شهروندی برگزار شد .

دومین جلسه کمیته آموزش کارگروه صیانت از حقوق شهروندی، با حضور معاون فرهنگی واجتماعی  واعضای این کمیته به منظور بررسی ابزارهای آموزشی در راستای آموزش حقوق شهروندی و نحوه  آموزش چهره به چهره  شهروندی برگزار شد .

به گزارش معاونت فرهنگی واجتماعی، حجت الاسلام احمد حمیدی در این جلسه  با اشاره به اینکه موفقیت ارزشمند تبریز در کسب عنوان پایتخت گردشگری اسلامی سال 2018، بستر مهمی  برای ارتقاء رفتارهای اجتماعی  شهروندان تبریزی به شمار میرود، به تشریح سیاست‌گذاری‌های انجام گرفته در خصوص راهکارهای تبیین حقوق شهروندی در مراکز فرهنگی شهرداری و فضای مجازی پرداخت .

وی، استفاده از ظرفیت دستگاهها ی فعال در این کمیته را در آموزش و ارتقاء فرهنگ شهروندی مفید دانست وگفت: صیانت از حقوق شهروندی، آموزش و آگاه‌سازی شهروندان از حقوق و تکالیف خود به‌منظورارتقای انضباط اجتماعی و قانون‌گرایی در جامعه، پیشگیری از بروز تخلفات اداری از اهداف مهم این کمیته به‌شمار می‌رود .

رئیس کمیته آموزش کارگروه حقوق شهروندی همچنین از اجرای برنامه جامع توانمندسازی شهروندان تبریزی، در دو حوزه حقوق و رفتارهای شهروندی توسط اداره کل سلامت شهرداری تبریز در خانه های سلامت خبر داد .

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز ضمن اعلام  آمادگی شهرداری تبریز جهت برگزاری همایش تبیین حقوق شهروندی برای مدیران ادارات استان گفت: امیدواریم با اجرای برنامه های جامع ومدون توسط همه دستگاههای اجرایی به خصوص دستگاههای فرهنگی درحوزه‌ی پیشگیری و توانمندسازی شهروندان، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و تاثیرگذاری آن در میان شهروندان در جای‌جای شهرمان باشیم .

وی ضمن تاکید برتشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی در کلیه دستگاههای اجرایی طبق دستورالعمل برنامه های  9 گانه صیانت از حقوق شهروندی، اظهار امیدواری کرد مدیریت شهری بتواند با استفاده از مشارکت وهمکاری شهروندان آگاه در امور شهری، ارائه خدمات را با کیفیت بیشتر وهزینه کمتر انجام دهد؛ به گونه‌ای که شهروندان بتوانند از امکانات شهری استفاده حداکثری را ببرند .

 در ادامه این جلسه، اعضای کمیته آموزش کارگروه حقوق شهروندی نیز نکته نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص دستور کار جلسه اعلام کردند.


اداره کل روابط عمومی