امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : يکشنبه 13 دي 1394     |     کد : 14

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی استانبول مطرح کرد: حمایت حداکثری کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی استانبول انتخاب تبریز را به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ تبریک گفت و تبریز را شایسته اخذ این عنوان دانست .رئیس برنامه توسعه صنایع دستی استانبول انتخاب تبریز را به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ تبریک گفت و تبریز را شایسته اخذ این عنوان دانست .

در پی انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، پیام‌های تبریک از سوی نهادها و سازمان‌های مرتبط با گردشگری ازسوی کشورهای مختلف اسلامی به این شهر ارسال می‌شود .

نزیه معروف، رئیس برنامه توسعه صنایع دستی استانبول در پیام تبریک خود ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این شهر از سوی کشورهای اسلامی به عضویت ترکیه در کمیته ارزیابی شهرهای منتخب گردشگری برای سال‌های 2017 و 2018 اشاره کرده است .

وی از حمایت حداکثری کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز خبر داد و برگزاری جشنواره‌های بین المللی هنری مانند ارسیکا در دانشگاه هنر اسلامی تبریز و کسب جوایز متعدد مانند جایزه بین المللی خلاقیت توسط تبریز را از عوامل مطرح و تأثیرگذار بر آرای مثبت داوران دانست .

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی استانبول که از شرکت کنندگان در نهمین اجلاس وزرای گردشگری سازمان همکاری اسلامی بوده، وجود موزه‌های تخصصی گوناگون همانند موزه فرش و فعالیت مستمر مراکز فرهنگی در کنار جاذبه‌ها و مراکز تفریحی تبریز را، از دیگر موارد مؤثر بر انتخاب این شهر به‌عنوان شهر نمونه گردشگری عنوان کرد .

وی در خاتمه ابراز کرد: امیدواریم برنامه‌ها و رویداد پرباری را در این رابطه از سوی ایران و شهر تبریز، شاهد باشیم


اداره کل روابط عمومی