امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1396     |     کد : 128

دیدار شهردار تبریز با گروه رسانه‌ای اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی

دکتر نجفی: «تبریز 2018» فرصت رسانه‌ای برای معرفی تمدن و هویت اسلامی است

شهردار تبریز گفت: رویداد مهم «تبریز 2018» فرصت مهمی است که اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی، می تواند از رهگذر آن، بخشی از هویت و تمدن اسلامی را انعکاس دهد.

دکتر صادق نجفی در دیدار با گروه رسانه‌ای از اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی، با بیان این مطلب اظهار داشت: ریشه اصلی معضلات و انحرافاتی که امروز متوجه ملت‌های مسلمان است، مربوط به بی‌‌توجهی به هویت و فرهنگ متمدن اسلامی است.

وی با اشاره به این‌که مفهوم رسانه، روز‌به‌روز ابعاد گسترده‌تر و پیچیده‌تری به خود می‌گیرد، اضافه کرد:  علی‌رغم گستردگی‌های فضای مجازی، بیشترین تاثیرات رسانه در کشورهای مختلف،  کماکان مربوط به رادیو و تلویزیون است؛ این ظرفیت ویژه باید واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی جوامع مسلمان را پوشش دهد، تجربه موفق جمهوری اسلامی در خصوص شبکه‌های برون‌مرزی پرس‌تیوی و هیسپان‌تیوی، موید همین امر است.

دکتر نجفی با اشاره به این‌که بخش عمده‌ای از سیاستگذاری‌های نظام سلطه، از سوی دستگاه‌های عظیم رسانه‌‌ای مدیریت می‌شود،  تاکید کرد: ظرفیت‌های رسانه‌ای کشورهای اسلامی، باید با هم‌افزایی، عنصر هنر را در راس محتوای خود قرار دهند و در مقابل تخریب فرهنگ اسلامی، مخاطبان خود را در جای‌جای جهان، گسترش دهند.

شهردار تبریز، تمدن و تاریخ ایران اسلامی و تبریز کهن را نمود بارز هویت اسلامی و ایرانی خواند و افزود: تبریز به عنوان یکی از مهم‌ترین پایتخت‌های تمدن اسلامی، مورد توجه کشورهای اسلامی قرار گرفته‌است؛ مصمم هستیم که از طریق فرصت مهم تبریز 2018، این جایگاه مهم را در درجه اول به کشورهای منطقه و در وهله دوم در سایر کشورها، معرفی کنیم.


اداره کل روابط عمومی