امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : يکشنبه 13 دي 1394     |     کد : 12

لزوم برنامه‌ریزی متقن برای تامین زیرساخت‌های موردنیاز تبریز برای تحقق پایتخت گردشگری‌اسلامی در سال 2018

در جلسه علنی شورای اسلامی‌شهرتبریز، بر لزوم برنامه ریزی متقن برای تامین زیرساخت های مورد نیاز در جهت تحقق پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، تاکید شد .در جلسه علنی  شورای اسلامی‌شهرتبریز، بر لزوم برنامه ریزی متقن برای تامین زیرساخت های مورد نیاز در جهت تحقق پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، تاکید شد .

در این جلسه، احتشام حاجی پور، با تبریک انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، گفت: بدون شک، تبریز از زیرساخت های غنی تاریخی و پتانسیل های ویژه ای برخوردار است که موجب شده این شهر، تا کنون سه عنوان بین المللی تبریز، شهرزندگی، پایتخت فرش جهان و پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 را به دست آورد و اکنون شورای شهر نیز باید رویکرد خود را بر اساس این عناوین تنظیم کند . رسول درسخوان نیز در ادامه، این انتخاب رابه شهروندان و مدیریت شهری تبریز تبریک گفت و اشاره کرد: برای همدلی و همزبانی شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، شورای شهر باید وارد عمل شود و این دو نهاد مهم را بیش از پیش، به یکدیگر نزدیک کند .

ایرج شهین باهر، به عنوان عضو دیگری از شورای شهر، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی را اتفاقی بسیار مبارک خواند و تصریح نمود: خوشبختانه شهرداری تبریز در راستای احیا و بهسازی اماکن های تاریخی، اقدامات خوبی انجام داده است که یکی از آن ها، بهسازی و توسعه مقبره الشعرا است و در سایه این اقدام، تبریز می تواند با نماد مقبره الشعرا مطرح شود .

در پایان این جلسه، شهردار تبریز با بیان این که شهرداری آماده است تا برای تامین زیرساخت های گردشگری در تبریز، با بخش خصوصی همکاری کند، متذکر شد: شهرداری تبریز می تواند با واگذاری زمین در نقاط مختلف شهر، در ساخت هتل های سه و چهار ستاره مشارکت کند .

دکتر نجفی، همچنین در باره طرح احیا و بازسازی میدان صاحب الامر نیز گفت: این طرح توسط مشاور طرح، در حال مطالعه و بررسی است و پس از پایان مرحله مطالعاتی، با انظارت اداره کل میراث فرهنگی، به اجرا درخواهدآمد .


اداره کل روابط عمومی