امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
تاریخ : يکشنبه 13 دي 1394     |     کد : 10

فرزین حق پرست: لزوم همكارى دستگاه هاى مختلف اجرايي براى تحقق شاخص هاي OIC درانتخاب تبريزبه عنوان پايتخت گردشگرى اسلامى

مدير كل اداره ميراث فرهنگى و كردشگرى استان، ضمن تبريك انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشكرى اسلامى در سال ٢٠١٨، تاكيد كرد كه تحقق شاخص هاى OIC ،جز با همدلى و همكارى دستگاه هاى مختلف اجرايي و از جمله شهردارى، ممكن خواهدبود .

مدير كل اداره ميراث فرهنگى و كردشگرى استان، ضمن تبريك انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشكرى اسلامى در سال ٢٠١٨، تاكيد كرد كه تحقق شاخص هاى OIC ،جز با همدلى و همكارى دستگاه هاى مختلف اجرايي و از جمله شهردارى، ممكن خواهدبود .

فرزین حق پرست ،ضمن اعلام اين مطلب افزود: در سال جارى، اين دومين عنوان جهانى است كه عايد تبريز شده است و اين افتخارى است براى تبريز كه با خيزى بلند به سمت جهانى شدن حركت مى كند .

وي موزه هاي تبريز را يكى از عوامل انتخاب اين شهر دانست و گفت: تعدد موزه ها در تبريز، يكى از امتيازات اين شهر است كه نياز به توسعه اين موزه ها، بخصوص موزه فرش داريم و من از شهردارى تبريز در اين باره، يارى مى خواهم . مديركل ميراث فرهنگى استان خاطر نشان كرد: يكى ديگر از امتيازات تبريز، وجود مساجد تاریخی در این شهر است که از آن جمله می توان به مسجد کبود، به عنوان فیروزه جهان اسلام اشاره کرد و ما باید با معرفی و حفظ و مرمت آن ها، وجهه تبریز را غنا ببخشیم .

حق پرست با تاکید بر این که تبریز، برای احیای جایگاه خود، نیاز به فعالیت های زیرساختی در تمامی زمینه ها و از جمله شهرسازی دارد، اظهار داشت: تبریز در حوزه معماری و شهرسازی باید به طرح های تلفیقی توجه نشان دهد تا بتواند تبریز سنتی را در بستری از معماری مدرن به نمایش بگذارد . وی، همچنین از شهرداری تبریز خواست در زمینه نوسازی ناوگان تاکسی رانی، اقدامی جدی انجام دهد و تصریح کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، می تواند در زمینه اخذمجوز برای تاکسی های گردشگری، همکاری کند .

مدیرکل میراث فرهنگی استان، بر نقش تبلیغات و خبررسانی در زمینه انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 اشاره کرد و گفت: ما برای شناساندن تبریز و معرفی آن به عنوان شهری که لایق این انتخاب است، نیاز به تبلیغات وسیعی داریم که در سطح ملی و جهانی، تبریز را مطرح کنیم .

مدیرکل میراث فرهنگی استان، وجود مدیریت واحد شهری را یکی از ملزومات احیای بافت و جایگاه تاریخی شهر عنوان و خاطرنشان نمود: با وجودی که چنین مدیریتی در شهر های کشور ما وجود ندارد، اما، شهرداری تبریز به خوبی توانسته با دستگاه های مختلف اجرایی استان و از جمله با اداره کل میراث فرهنگی تعامل و همکاری نزدیکی داشته باشد که امیدوارم نتیجه این همکاری ها، در آماده سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلام در سال 2018 نیز، موثر باشد .


اداره کل روابط عمومی