امروز
دوشنبه
آذر 1398
18
قمری:12 ربيع الثاني 1441

میلادی:9 دسامبر 2019
 
 آرشیو
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

شهردار تبریز:

ظرفیت‌های «تبریز ۲۰۱۸» عنصر مولد برای اقتصاد کشور است

ظرفیت‌های «تبریز ۲۰۱۸» عنصر مولد برای اقتصاد کشور است شهردار تبریز گفت: تبریز ۲۰۱۸ یک موضوع ملی است که ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آن، در صورت حمایت‌های لازم، می‌تواند محور توسعه ملی باشد.
دوشنبه 25 بهمن 1395

معاون حقوقی و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

گرانی سفر تا قبل از نوروز 96 کمتر می‌شود

 گرانی سفر تا قبل از نوروز 96 کمتر می‌شود معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی از فراهم شدن بسته‌های ارزان سفر تا قبل از نوروز ۹۶ در حوزه‌های شهرگردی، بوم‌گردی و اکوتوریسم خبر داد.
يکشنبه 3 بهمن 1395

مدیرعامل سازمان توسعه‌ی گردشگری شهرداری تبریز خبرداد:

گشایش دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری شمالغرب در خانه‌ی تاریخی علی مسیو

 گشایش دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری شمالغرب در خانه‌ی تاریخی علی مسیو مدیرعامل سازمان توسعه‌ی گردشگری شهرداری تبریز گفت: دفتر نمایندگی انجمن علمی گردشگری ایران در شمالغرب در تبریز گشایش یافت.
يکشنبه 3 بهمن 1395

لزوم افزايش باجه‌هاي اطلاع‌رساني گردشگري

قبل از اعلام نياز گردشگر، بايد به آنها پاسخ گفت

 قبل از اعلام نياز گردشگر، بايد به آنها پاسخ گفت تبليغات و اطلاع‌رساني در صنعت گردشگري، تلاشي است كه از سوي متوليان صنعت گردشگري و در جهت آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري با استفاده از ابزارها و امكانات نوشتاري، صوتي و تصويري انجام مي‌شود.
يکشنبه 3 بهمن 1395

گزارشی از یک روز زمستانی در روستای تاریخی کندوان

زمستان کندوان، رویای بی‌تکرار

 زمستان کندوان، رویای بی‌تکرار بحث گردشگری که می‌شود، اولین موضوع مورد نظر برای انتخاب مقصد آب و هوای مناسب است، شاید به نظر برسد تبریز و استان آذربایجان‌شرقی به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی تنها در فصل تابستان گزینه مناسبی برای سفر باشد در حالی که در این میان ما از موضوع گردشگری زمستانی غافل شده‌ایم.
سه شنبه 28 دي 1395

پاسخ‌های سیدمحمد بهشتی به یک پرسش اجتماعی:

چرا حساسیت مردم نسبت به میراث فرهنگی کم شده؟

 چرا حساسیت مردم نسبت به میراث فرهنگی کم شده؟ در هفته گذشته چند خبر تلخ درباره میراث فرهنگی کشور منتشر شد اما به نظر می‌رسد که حساسیت مردم درباره تخریب بناهای تاریخی یا دیگر اشکال ازمیان‌رفتن میراث فرهنگی کم شده است. دلیل این موضوع را از سیدمحمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و عضو شورای‌عالی میراث فرهنگی کشور، پرسیده‌ایم:
شنبه 20 آذر 1395

100 شهر رکورددار گردشگری جهان

 100 شهر رکورددار گردشگری جهان در فهرست 100 شهر برتر مقصد گردشگری، در میان 9 شهر اول، 5 شهر آسیایی و تنها 3 شهر اروپایی هستند.
شنبه 20 آذر 1395

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز:

بار اکثر مسئولیت‌های «تبریز 2018» بر دوش شهرداری تبریز افتاده است

 بار اکثر مسئولیت‌های «تبریز 2018»  بر دوش شهرداری تبریز افتاده است رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز بر لزوم تسریع در آماده سازی تبریز برای میزبانی شایسته در ۲۰۱۸ تاکید کرد و گفت: هم اکنون شاهدیم بار اکثر مسئولیت‌ها بیشتر بر دوش شهرداری تبریز افتاده است که با این روال و بدون همراهی سایر ارگانها دستیابی به اهداف ۲۰۱۸ دور از دسترس خواهد بود.
شنبه 20 آذر 1395

رئیس امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد؛

قابلیت تبدیل خانه‌های تاریخی تبریز به موزه

 قابلیت تبدیل خانه‌های تاریخی تبریز به موزه رئیس امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه برخی خانه‌های تاریخی قابلیت تبدیل شدن به موزه را دارند، گفت: در انتخاب خانه‌های تاریخی باید به ارتباط محتوای اشیای نگهداری شده با تاریخچه خود بنا، توجه شود برای مثال خانه قاجاری امیر نظام گروسی با نمایش آثار مربوط به دوره قاجار و نیز خانه کوزه کنانی با نمایش اسناد و مدارک مربوط به قیام مشروطه بهترین مکان برای معرفی تاریخ آذربایجان است.
شنبه 20 آذر 1395

شهردار تبریز خبر داد:

اجرای برنامه مطالعاتی و عملیاتی در پنج محور گردشگری مرکز شهر

اجرای برنامه مطالعاتی و عملیاتی در پنج محور گردشگری مرکز شهر شهریارنیوز: شهردار تبریز از اجرای برنامه مطالعاتی و عملیاتی مسیرهای گردشگری شهر تبریز خبر داد و افزود: با اجرای این برنامه، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و تفریحی شهر، در قالب پنج مسیر عملیاتی، سامان‌دهی می‌شود.
چهارشنبه 19 آبان 1395